Blog Rozwodowy
To znaczy że masz do czynienia z Narcyzem. Celem takiego człowieka jestobrażenie i poniżenie drugiej osoby, bez względu na środki z jakich korzysta.Jeśli masz problem z Narcyzem, czujesz się psychicznie poniżany/a zgłoś się donaszej kancelarii, która pomoże Ci przeprowadzić rozwód z Narcyzem. Pomożemy Cizrozumieć stosowane mechanizmy Narcyza. Radca prawny Maria Snopczyńska, Al.Solidarności 83/89 lok.96, 00-144…
Sąd orzeka rozwód, jeżeli między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Sąd bada, czy między małżonkami istnieje więź uczuciowa, fizyczna i gospodarcza. Z pozwem o rozwód może wystąpić każdy z małżonków. Wystąpienie zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego jest tzw. pozytywną przesłanką rozwodową. Pomimo wystąpienia między małżonkami rozpadu pożycia, sąd może nie orzec rozwodu….
W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego (art.138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Alimenty mogą być ustalone: orzeczeniem Sądu lub umową pomiędzy rodzicami dziecka. A co w sytuacji, gdy zmienią się okoliczności leżące u podstaw wydanego przez sąd orzeczenia lub zawartej przez rodziców umowy ? W takim przypadku, gdy nastąpiła …
Wydziedziczenie polega na pozbawieniu zstępnych, małżonka i rodziców prawa dozachowku. Wydziedziczenia można dokonać tylko w testamencie.Wydziedziczyć, czyli pozbawić prawa do zachowku można w sytuacji, gdy uprawniony dozachowku: Zasadą jest iż prawo do zachowku przysługuje zstępnym, małżonkowi i rodzicomspadkodawcy, którzy w danej sytuacji byliby powołani z mocy ustawy do dziedziczenia.Zachowek zaś nie przysługuje osobie uznanej za niegodną…
Pozew o rozwód w 2021 roku Aktualnie dostaje wiele pytań od klientów jak postępować ze sprawą o rozwód. Czy szybko wnosić pozew jeszcze pod koniec 2020 roku czy poczekać i złożyć pozew o rozwód w 2021 roku. Co do zasady sprawy o rozwód, które wpływają do Sądu są przydzielane droga losowania poszczególnym sędziom i rozpatrywane…
Rozwód czy separacja? W przypadku jeśli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia każdy z małżonków może żądać orzeczenia rozwodu. W przypadku zaś jeśli między małżonkami nastąpił zupełny rozkład pożycia każdy z małżonków może żądać orzeczenia separacji. Proces o separację jak i o rozwód toczy się według tych samych zasad. Można więc w jednym…
Rozwód w czasach koronawirusa Pandemia skłoniła ludzi do pozostania w domu i zafundowała im przymusową wspólną izolację. Problemy wynikające z pracy zdalnej czy nauczania w formie online, a także większa niż zwykle ilość czasu spędzonego z partnerem to test, którego wiele małżeństw nie zda. Na wierzch wychodzą bowiem kłopoty, które wcześniej były zamiatane pod dywan….
Rozwód a dobro dziecka – Warszawa Kodeks rodzinny i opiekuńczy wyraźnie stanowi o niedopuszczalności rozwodu w momencie, gdy dobro wspólnych małoletnich dzieci miałoby ucierpieć. Co zatem oznacza to w praktyce? Poniżej krótkie refleksje, po więcej zapraszamy do Kancelarii Adwokackiej Adwokata Mikołaja Snopczyńskiego i Radcy Prawnego Marii Snopczyńskiej. Dobro dziecka Ustawa nie zdefiniowała pojęcia „dobro…
Praktyka pokazuje, że nasi Klienci najczęściej pytają o to, jakie pytania zada im sąd na rozprawie rozwodowej. Jednakże ciężko o generalizację, gdyż każda sprawa jest inna i do każdej należy podchodzić indywidualnie. Pytania, które padają na rozprawie są uzależnione od wielu czynników, m.in. od treści żądań zawartych w pismach. Z całą pewnością jednak można rzec,…
Co do zasady, każda strona powinna złożyć wszystkie wnioski dowodowe jednocześnie ze swym pierwszym pismem procesowym w sprawie. Jeżeli zapomni o tym, Sąd może nie uwzględnić dowodu przedstawionego na dalszym etapie postępowania. Dlatego też, jeśli czują się Państwo niepewnie warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pełnomocnika z Kancelarii Adwokackiej Adwokata Mikołaja Snopczyńskiego i Radcy…